Кошик
2751 відгук
+380 (93) 336-80-80
+380 (67) 379-00-74
Магазин товарів для садівництва

Як проводити санітарну обрізку дерев

Як проводити санітарну обрізку дерев

Відмерлі і зламані гілки

вони забираються в першу чергу, так як можуть зламатися або стати місцем проникнення паразитів. Зламані гілки прибираються повністю до бічних гілок.

Вовчкові пагони (вовчки)

ці пагони, що ростуть вертикально вгору, конкурують з верхівкою і сприяють обламування гілок. Вовчкові пагони повинні бути видалені якомога швидше, так як вони можуть конкурувати з головними висхідними гілками дерева. Якщо видалення вовчків занадто довго відкладати на потім, їх стрімке зростання може призвести до великих ран після обрізки. Дерева, які легко формують вовчки: береза, в'яз, клен, горобина і платан.

Содомінантні стовбури

Гілка, зростаюча на стовбурі в тому ж напрямку, що і сам стовбур. Содомінантний стовбур легко відрізнити по характерному гострому кута в формі літери V, який він утворює з основним стовбуром. Стовбури з'єднані корою. Так як содомінантний стовбур росте і з віком стає все більшим, з'являється ризик відлому гілки. Необхідність видалення содомінантного стовбура залежить від його товщини, характеру з'єднання з основним стволом і того, чи викликає його розташування на стовбурі ризик небезпечного відлому.

Водяні пагони

Ці пагони формуються з сплячих бруньок на стовбурі або великих гілках і відрізняються швидким, часто вертикальним, зростанням. Поява водяних пагонів це реакція дерева на погіршення умов зростання, сильний снігопад або раптовий вплив світла. Перед видаленням водяних пагонів необхідно ліквідувати причину їх появи, інакше обрізка спровокує ще більш активний розвиток водяних пагонів.

Подвійна верхівка

роздвоєння верхівки спостерігається, коли одночасно розвиваються дві верхівкові бруньки або верхівкова брунька відмирає, і нагорі утворюються дві бічні бруньки. Якщо це відбувається в тимчасовій кроні, одну з верхівок необхідно видалити, щоб запобігти проблемі в майбутньому. Якщо верхівки орієнтовані із заходу на схід, прибирається верхівка зі східного боку через сильні західних вітрів. Якщо верхівки орієнтовані з півночі на південь, рекомендується видалити південну верхівку, через зростання у напрямку до сонячного світла. Якщо роздвоєна верхівка з'являється в остаточній кроні і має добре помітну форму літери U, одну з верхівок можна сформувати як частина крони характерної форми. В остаточній стадії розвитку, така специфічна форма зростання дерева повинна бути прийнята як належне, і обрізка такої крони всупереч природному габітусу вкрай небажана.

Переплетені гілки

Якщо гілки в кроні безпосередньо перетинаються, вони починають тертися один об одну. Згодом, в місці перетину (тертя) утворюються ушкодження, через які можуть проникнути шкідники та хвороби. Та гілка, яка вростає сильніше, повинна бути видалена в першу чергу.

Якщо гілки переплітаються вже протягом декількох років і є тенденція зрощення, найкраще не втручатися і стежити за гілками, забезпечуючи їм весь необхідний догляд.

Під час санітарної обрізки, також видаляються пагони біля основи дерева і на вільних від гілок частинах. Ці пагони необхідно зрізати, не пошкоджуючи стовбур і якомога ближче до основи - з мінімальною поверхнею рани біля основи пагону. Видалення цих пагонів проводиться більше в інтересах зовнішнього вигляду, ніж створення збалансованої крони. В альтернативному варіанті можна не видаляти пагони біля основи дерева повністю, а підрізати їх з метою створення, наприклад, живоплоту. Це створить іншу остаточну форму, яка може бути усвідомлено обрана на стадії створення посадочного плану. Цей варіант особливо добре підходить для лип.

Стаття перекладена з "Керівництва по обрізці" розсадника Ebben 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner