Як вибрати ніж для щеплення?

Ми зібрали відповіді на найактуальніші питання при виборі садового ножа для щеплення. Сподіваємося, ці поради будуть корисними для Вас. Наші менеджери завжди раді допомогти у виборі та проконсультувати щодо деталей.
Яка сталь використовується для виготовлення ножів для щеплення? Що краще високовуглецева сталь чи нержавіюча?
Перше, на що варто звернути увагу при виборі ножа – це марка сталі та її міцність за шкалою Роквелла. Як правило, надійний виробник не приховує, а, навпаки, доносить цю інформацію до клієнта. Для виготовлення ножів використовується два основних типи сталі: високовуглецева і нержавіюча сталь. Кожна з них має свої плюси та мінуси. Високовуглецева сталь – найтвердіша (має вищий показник за Роквеллом) та довше тримає заточку. З недоліків цієї сталі – її схильність до корозії, а отже, вироби з неї вимагають ретельнішого догляду. Окрім цього, хоча твердість сталі є її безумовною перевагою, гострити такий ніж важче, порівняно з ножем із нержавіючої сталі. Легендарні професійні німецькі ножі Tina виготовляються виключно з високовуглецевої сталі. Водночас, це зовсім не означає, що ніж з нержавіючої сталі обов'язково є поганим, хоча, скоріше за все, він буде простішим та більш любительським.
Яке руків’я краще: дерево чи пластик?
Вибір ножа за руків’ям – це як вибір автомобіля за кольором. В більшості руків'я має виключно естетичне значення. Виробники надають перевагу таким матеріалам для виготовлення руків’я:
- дерево (плюс – приємне на дотик та зберігає тепло, мінус – може з часом деформуватись через вологість),
- пластик (плюси – не деформується і тримає тепло, мінус – при падінні на камінь може тріснути, але в цьому випадку на допомогу прийде епоксидний клей 😊),
- алюміній чи інший метал (плюси – довговічність, мінус – при щепленні зимою холодне металеве руків’я некомфортне в роботі),
- кістка чи ріг (плюси – виглядає дорого та ефектно, приємне на дотик, мінуси – як правило, ціна на такі ножі значно вища).
Досвід підказує, що найпрактичнішими є ножі з дерев’яним чи пластиковим руків’ям, однак, як уже було сказано, основним в хорошому садовому ножі є лезо та метал, з якого воно зроблене.
Який виробник садових ножів найкращий?
Безумовно найкращим виробником садових ножів на ринку Європи і світу є німецька компанія Tina. Про себе вони саме так нескромно і говорять - «Найкращі садові ножі в світі». Тіна - це як «Бентлі» серед садових ножів, адже кожен ніж кується, гартується, збирається, гостриться виключно вручну. Вочевидь, цей інструмент недешевий навіть для європейського садівника, що вже говорити про садівників в Україні. Звичайно, якщо бюджет дозволяє, то такий ніж стане не просто вірним помічником в саду, багаторічним "партнером", адже при правильному догляді він може прослужити і 50 років (доводилося бачити такі ножі в європейських розсадниках, коли ніж передавався від діда до сина і від сина до онука).
Що робити ж, якщо є бажання придбати хороший ніж за більш доступні кошти? Рекомендуємо декілька виробників, з якими давно співпрацюємо, та які мають хороші відгуки від клієнтів:
- Due Cigni (плюси – хороша сталь, мінуси – невеликий асортимент),
- Due Buoi (плюси – хороша сталь і величезний асортимент, мінуси – останнім часом є багато моделей з люфтом та іншими дрібними недопрацюваннями),
- Antonini (плюси – є різні моделі у різних цінових категоріях, мінуси – сталь простіша, порівняно з ножами Due Cigni та Due Buoi),
- Felco-Victorinox (плюси – легендарні червоні ножі з хрестиком, стабільна швейцарська якість збірки, мінуси – невеликий асортимент та леза виключно з нержавіючої сталі).
Чи новий ніж одразу готовий до роботи? Чи є потреба його гострити?
Єдиний ніж одразу готовий до роботи – це Tina, однак це дуже преміальний сегмент ножів. Усі інші виробники не доводять гостроту на ножах до потрібного рівня, а, отже, при купівлі ножів варто подбати і про хороший натуральний камінець для правки (доведення) ножа.
Як обрати форму ножа для щеплення?
Форму ножа треба вибирати, виходячи з видів щеплення, які плануєте робити. Насправді, форм не так багато, і основні види достатньо універсальні та дають змогу проводити декілька видів щеплення. Водночас, є й дуже спеціалізовані ножі – наприклад, для щеплення горіха чи для V-подібного щеплення.
1. Форми копуліровочних та універсальних садових ножів
![]() |
![]() |
![]() |
2. Форми окуліровочних садових ножів
![]() |
![]() |
![]() |
2. Спеціальні садові ножі для щеплення
![]() |
![]() |
![]() |
ТУТ ВИ МОЖЕТЕ ПЕРЕГЛЯНУТИ ВЕСЬ АСОРТИМЕНТ САДОВИХ НОЖІВ ТА НОЖІВ ДЛЯ ЩЕПЛЕННЯ!
Будемо раді проконсультувати та допомогти з вибором
(067) 379-00-74 та (093) 336-80-80
sekator.net@gmail.com