Кошик
2673 відгуків
+380 (93) 336-80-80
+380 (67) 379-00-74
Магазин товарів для садівництва

Як вибрати ніж для щеплення?

Як вибрати ніж для щеплення?

Ми зібрали відповіді на найактуальніші питання при виборі садового ножа для щеплення. Сподіваємося, ці поради будуть корисними для Вас. Наші менеджери завжди раді допомогти у виборі та проконсультувати щодо деталей. 

 

Яка сталь використовується для виготовлення ножів для щеплення? Що краще високовуглецева сталь чи нержавіюча?

Перше, на що варто звернути увагу при виборі ножа – це марка сталі та її міцність за шкалою Роквелла. Як правило, надійний виробник не приховує, а, навпаки, доносить цю інформацію до клієнта. Для виготовлення ножів використовується два основних типи сталі: високовуглецева і нержавіюча сталь. Кожна з них має свої плюси та мінуси. Високовуглецева сталь – найтвердіша (має вищий показник за Роквеллом) та довше тримає заточку. З недоліків цієї сталі – її схильність до корозії, а отже, вироби з неї вимагають ретельнішого догляду. Окрім цього, хоча твердість сталі є її безумовною перевагою, гострити такий ніж важче, порівняно з ножем із нержавіючої сталі. Легендарні професійні німецькі ножі Tina виготовляються виключно з високовуглецевої сталі. Водночас, це зовсім не означає, що ніж з нержавіючої сталі обов'язково є поганим, хоча, скоріше за все, він буде простішим та більш любительським.

Яке руків’я краще: дерево чи пластик?

Вибір ножа за руків’ям – це як вибір автомобіля за кольором. В більшості руків'я має виключно естетичне значення. Виробники надають перевагу таким матеріалам для виготовлення руків’я:

  • дерево (плюс – приємне на дотик та зберігає тепло, мінус – може з часом деформуватись через вологість),
  • пластик (плюси – не деформується і тримає тепло, мінус – при падінні на камінь може тріснути, але в цьому випадку на допомогу прийде епоксидний клей 😊),
  • алюміній чи інший метал (плюси – довговічність, мінус – при щепленні зимою холодне металеве руків’я некомфортне в роботі),
  • кістка чи ріг (плюси – виглядає дорого та ефектно, приємне на дотик, мінуси – як правило, ціна на такі ножі значно вища).

Досвід підказує, що найпрактичнішими є ножі з дерев’яним чи пластиковим руків’ям, однак, як уже було сказано, основним в хорошому садовому ножі є лезо та метал, з якого воно зроблене. 

Який виробник садових ножів найкращий?

Безумовно найкращим виробником садових ножів на ринку Європи і світу є німецька компанія Tina. Про себе вони саме так нескромно і говорять - «Найкращі садові ножі в світі». Тіна - це як «Бентлі» серед садових ножів, адже кожен ніж кується, гартується, збирається, гостриться виключно вручну. Вочевидь, цей інструмент недешевий навіть для європейського садівника, що вже говорити про садівників в Україні. Звичайно, якщо бюджет дозволяє, то такий ніж стане не просто вірним помічником в саду, багаторічним "партнером", адже при правильному догляді він може прослужити і 50 років (доводилося бачити такі ножі в європейських розсадниках, коли ніж передавався від діда до сина і від сина до онука).

Що робити ж, якщо є бажання придбати хороший ніж за більш доступні кошти? Рекомендуємо декілька виробників, з якими давно співпрацюємо, та які мають хороші відгуки від клієнтів: 

  • Due Cigni (плюси – хороша сталь, мінуси – невеликий асортимент), 
  • Due Buoi (плюси – хороша сталь і величезний асортимент, мінуси – останнім часом є багато моделей з люфтом та іншими дрібними недопрацюваннями), 
  • Antonini (плюси – є різні моделі у різних цінових категоріях, мінуси – сталь простіша, порівняно з ножами Due Cigni та Due Buoi),
  • Felco-Victorinox (плюси – легендарні червоні ножі з хрестиком, стабільна швейцарська якість збірки, мінуси – невеликий асортимент та леза виключно з нержавіючої сталі).

Чи новий ніж одразу готовий до роботи? Чи є потреба його гострити?

Єдиний ніж одразу готовий до роботи – це Tina, однак це дуже преміальний сегмент ножів. Усі інші виробники не доводять гостроту на ножах до потрібного рівня, а, отже, при купівлі ножів варто подбати і про хороший натуральний камінець для правки (доведення) ножа

Як обрати форму ножа для щеплення?

Форму ножа треба вибирати, виходячи з видів щеплення, які плануєте робити. Насправді, форм не так багато, і основні види достатньо універсальні та дають змогу проводити декілька видів щеплення. Водночас, є й дуже спеціалізовані ножі – наприклад, для щеплення горіха чи для V-подібного щеплення. 

1. Форми копуліровочних та універсальних садових ножів

 

2. Форми окуліровочних садових ножів

2. Спеціальні садові ножі для щеплення 

 

ТУТ ВИ МОЖЕТЕ ПЕРЕГЛЯНУТИ ВЕСЬ АСОРТИМЕНТ САДОВИХ НОЖІВ ТА НОЖІВ ДЛЯ ЩЕПЛЕННЯ!

Будемо раді проконсультувати та допомогти з вибором

☎ (067) 379-00-74 та (093) 336-80-80

📧 sekator.net@gmail.com

➡ sekator.net

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner