Кошик
2960 відгуків
+380 (93) 336-80-80
+380 (67) 379-00-74
Магазин товарів для садівництва

Основні хвороби газону

Основні хвороби газону

 

Хвороба Сніжна пліснява Червона нитчатість Жовта іржа Листова плямистість Відьмині кільця
Поширеність Поширена і дуже агресивна хвороба газону. Поширена хвороба, при сильному ураженні може повністю знищити траву, але, як правило, уражені площі відновлюються. Легке ураження дуже поширене, тяжке ураження зустрічається рідко. Дуже поширена, але рідко викликає значні ушкодження. Дуже поширене захворювання, як правило, не завдає шкоди газону.
Вигляд
Пора року Вражає в будь-який час року, при
несприятливих умовах, найчастіше навесні і восени.
Влітку і восени, в м’яких кліматичних умовах аж до зими. Літо чи осінь. Може виникати в будь-який період року. Гриб існує в протягом всього року, а кільце помітно тільки протягом короткого періоду, в основному восени.
Симптоми

Спочатку з’являються невеликі, темно- коричневі або помаранчеві круглі точки, розмір і кількість яких швидко збільшуються, виникають плями відмерлої трави. Хворі
рослини можуть бути мокрими і покритими слизом. Більшість плям мають темно- коричневу окантовку і світліший центр.

Відмерлі листя часто склеєні між собою.

Плями часто рожевого або червонуватого кольору, не мають чіткої межі, діаметр варіюється від 20 - 50 мм до 350 мм, при незначному ураженні відмирають тільки листя на верхівках пагонів. На поверхні листя утворюються помаранчеві або коричневі гнійники,  можуть бути розкидані нерівномірно, а можуть вибудовуватися в лінії. Плями на листі, колір і розмір яких може варіюватися, але частіше за все мають коричневий, чорний, оливково зелений або пурпурний колір. Активність гриба проявляється у вигляді утворення кілець з високою, темно-зеленою травою і безладно розташованими грибами.
Причини Волога погода і вологі поверхні; передозування азоту, особливо восени, передозування топ-дресингу, а також лужні умови. Недостатнє постачання поживних речовин, перш за все, азотом. Теплі і вологі погодні умови, найчастіше на відрослому, нестриженому газоні. Листова плямистість особливо поширена в теплих і вологих  умовах; особливо легко уражаються ослаблені рослини або старі тканини. Не відомі.

Профілактичні 

заходи

Дренаж, поліпшення циркуляції повітря, аерація та піскування, обмеження штучного поливу. Прибирання газонної “повсті”, що затримує воду та прибирання стриженої трави. Дерева, живоплоти, огорожі не повинні занадто щільно розміщуватися на газоні.

Не слід вносити азот і вапно в періоди, сприятливі для розвитку хвороби.

Внесення азотних добрив має проводитися навіть у літні місяці, при достатній вологості, щоб стимулювати ріст рослин. Слід бути обережним з передозуванням, оскільки це може привести до поширення снігової плісняви. Регулярна стрижка може запобігти ураженню. Вибір стійких  селекційних сортів трав може знизити ризик захворюваності. Видалення зістриженої трави і старих, відмерлих частин рослин, недопущення непотрібної вологості, поліпшення циркуляції повітря шляхом усунення перешкод (живоплотів, огорож, стін, дерев). Для уникнення подальшого поширення слід вручну видалити гриби, щоб не допустити висипання спор.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner