Кошик
2744 відгуків
+380 (93) 336-80-80
+380 (67) 379-00-74
Магазин товарів для садівництва

Як вибрати садовий степлер (тапінер для підв'язки рослин)

Як вибрати садовий степлер (тапінер для підв'язки рослин)

Багато рослин (садово-городні та декоративні культури) мають розлогі кучеряві гілки, тонкі стебла, які з часом не витримують ваги листя або плодів. Щоб рослини росли правильно і давали багатий урожай, необхідно проводити таку процедуру, як підв'язка. Для підв'язки рослин використовуються професійні садові інструменти - шпагати, кембрики, шпалери, садові степлери (тапенери). Підв'язка чагарників і в’юнких рослин займає багато часу, тому що підв'язати потрібно відразу кілька стебел. Садовий степлер для підв'язки рослин прискорює цей процес і сприяє отриманню багатого врожаю.

 

Садовий степлер (тапенер) - сучасний професійний інструмент для підв'язки

Тапенер - сучасний зручний інструмент для підв'язки багатьох видів рослин: томатів, огірків, винограду та інших городніх культур. Підв'язувальний степлер виконаний з нержавіючої сталі, рукоятки і корпус - з високоякісного ПВХ, інструмент екологічний і безпечний для рослин і навколишнього середовища. Завдяки доступній ціні, відмінним експлуатаційним характеристикам, простоті у використанні, легкому догляду тапенер для підв'язки рослин завоював величезну популярність серед садівників України. Tapener - це легкий, практичний і компактний професійний садовий інструмент. Принцип дії його схожий з роботою звичайного канцелярського степлера, головна відмінність - використання спеціальної стрічки для підв'язки, яка вставляється в інструмент. При натисканні на рукоятки скоба з'єднує кінці полімерної стрічки, яка знаходиться в барабані, не залишаючи при цьому зайвих "хвостиків" стрічки. Щоб здійснити підв'язку рослини за допомогою тапенера, необхідно піднести інструмент з заправленою стрічкою до гілок або лози, обхопити її стрічкою і натиснути на ручку. Одним рухом руки скоба скріплює, а леза зрізують обидва кінці стрічки. Підв'язка за допомогою такого садового інструменту займає кілька секунд, до того ж, інструментом зручно користуватися однією рукою.

Садовий степлер дуже зручний для підв'язки винограду: які б не були густі зарості, за допомогою нього можна підв'язати лозу винограду навіть у важкодоступному місці. Використання тапенера дозволяє витрачати менше часу і зусиль по догляду за виноградом і збору врожаю. Підходить для підв'язування молодої виноградної лози, процедура не пошкоджує пагони, які не віджимає стебла, не перешкоджає руху соку. Спочатку цей інструмент призначався для підв'язки винограду, однак сьогодні він успішно використовується для підв'язки інших садових рослин: томатів, огірків, малини, декоративних витких квітів та ін.

Типи садових степлерів: особливості, переваги та недоліки

Батьківщиною степлерів для підв’язування вважається Японія - саме в цій острівній країні в 1968 році був винайдений тапенер. Українські садівники вперше познайомилися з цим автоматичним професійним пристосуванням для підв'язки на початку 2000-років і з тих пір процес підв'язки рослин вийшов зовсім на інший рівень. Сьогодні різні моделі цього інструменту виробляють в Кореї, Китаї та Європі. Головні відмінності - матеріал виготовлення, кількість підв'язувальної стрічки в касеті і обхват гілки або лози, що потребує підв’язування.

 1. Садовий степлер MAX (Японія). Ця японська фірма - визнаний лідер з виробництва та продажу цього садового інструменту по всьому світу. У виробництві використовується високоякісна легована сталь, стійка до хімічно активних речовин. Найновішою в лінійці тапенерів є модель HT-R1 GUN MAX. Цей степлер найлегший та найдосконаліших на сьогоднішній день серед усіх аналогічних ручних підв’язчиків. 

 2. Корейський степлер BJA. Принцип дії, якість виготовлення і збірки аналогічний японським інструментам. До додаткових переваг можна віднести особливу конструкцію, що створює натяг стрічки в момент її обрізки, іншу конструкцію магазину для стрічки, наявність паза для пружини і зберігання запасного леза. Перевагою корейських степлерів є економна витрата стрічки і більш лояльна цінова політика (порівняно з японськии степлерами).

 3. Степлер-швидкозшивач Attalink (Франція). Садовий степлер Attalink від французького виробника Vigouroux відрізняється принципом дії, іншим типом використовуваних видаткових матеріалів і областю застосування. Така "революція" в рядах садових степлеров сталася за рахунок використання іншого матеріалу для підв'язки (не стрічок, а еластичної нитки), і скріплювальних матеріалів (замість скоб для скріплення - металевий дріт). Завдяки цьому ноу-хау садові степлери Attalink успішно застосовуються для виконання великого обсягу роботи, наприклад, підв'язки рослин в розсадниках, теплицях. Разом з тим, зміни в конструкції і використання більш дорогих витратних матеріалів зумовили більш високу вартість цього інструменту в порівнянні з японськими Max або корейськими BJA.

 4. Тайванський степлер Titan - хороша якість за доступною ціною. Острівний Тайван, який хоч зараз і є територією Китаю, економічно і ментально сильно відрізняється від нього. Якість і стандарти виробів з Тайваню, як правило, вищі за аналогічні китайські. Тому степлери Titan - це ідеальний вибір за ціною і якістю для домашнього чи дачного використання.  

 5. Китайські інструменти для підв'язки TapeTool відрізняються від оригінальних інструментів в першу чергу низькою якістю збірки та виготовлення основних деталей. Компенсуються ці недоліки відносно невисокою вартістю. Як наслідок - заїдають механізм, погано ріже лезо, інструмент швидко виходить з ладу, відсутні запасні деталі. У разі поломки TapeTool Tapener ви змушені будете купити новий інструмент для підв'язки.

 

Вибрати й купити степлер для підв'язки рослин на сьогоднішній - непросте завдання. На сучасному ринку представлені десятки моделей професійних степлерів для підв'язки різної вартості. Перед покупкою тапенера зверніть увагу на відгуки покупців: не завжди висока ціна говорить про хорошу якість, надійність і довговічність інструменту.

При покупці тапенера зверніть увагу на:

 • матеріал виготовлення корпусу і ручок, а також робочого механізму;
 • робочий діаметр (яка кількість стрічки споживається на одну підв'язку);
 • витрата підв'язувальної стрічки;
 • зручність роботи, вага;
 • тип використовуваних видаткових матеріалів;
 • термін гарантії і наявність сервісних центрів у вашому місті.

 

Витратні матеріали для тапенера: як вибрати та купити стрічки і скоби

Крім самого інструменту для підв'язки необхідні додаткові інструменти та витратні матеріали: ножі (леза), стрічки та скоби. Від правильного вибору цих витратних матеріалів багато в чому буде залежати успіх заходу. Розглянемо, які бувають скоби і стрічки для тапенера, якими властивостями вони володіють і в яких випадках вони застосовуються.

Саме за допомогою підв'язувальний стрічки проводиться підв'язка рослин, тому важливо, щоб цей матеріал відповідав всім вимогами і нормами:

 • висока міцність і зносостійкість;
 • стійкість до температурних коливань навколишнього середовища;
 • стійкість до УФ-випромінювання;
 • інертність до хімічно-активних речовин, що необхідно в разі обробки рослин від шкідників;
 • стійкість до дії цвілі, грибка, підвищеної вологості;
 • відповідність стандартам безпеки та експлуатаційним нормам.

Велика увага приділяється екологічності та безпеці для рослин - стрічка для підв'язки не повинна негативно впливати на здоров'я рослин, тварин, людини і чинити негативний вплив на навколишнє середовище. Всіма необхідними характеристиками (нешкідливість, міцність, довговічність) володіє ПВХ - саме цей матеріал найкращим чином підходить для роботи по підв'язці винограду, томатів, огірків як на відкритих ділянках, так і в теплицях, оранжереях.

Стрічка для тапенера має стандартні габаритні розміри, рулон легко і просто вставляється в касету степлера. Стрічки для підв'язки рослин розрізняються щільністю матеріалу і довжиною. В інтернет-магазині садівництва Sekator.net представлені стрічки в рулонах італійського виробництва GrondMeester та Сordioli щільністю 100 мікрон (довжина стрічки в рулоні - 40 м), 150 мікрон (довжина - 26 м) і 240 мікрон (довжина - 16 м). В середньому 40 м підв'язувальний стрічки вистачає на 500-600 підв'язок. Вибір того чи іншого виду стрічки буде залежати, в першу чергу, від умов експлуатації: ваги пагонів і загальному навантаженню на них. Як правило, стрічки щільністю до 100 мікрон використовуються для підв'язки молодої лози або ніжних гілок розсади.

Кольорове виконання стрічок не впливає на їх експлуатаційні якості, тому при виборі та купівлі цього розхідника звертайте увагу в першу чергу на щільність матеріалу. Стрічки яскравих кольорів (червоний, білий) крім свого основного призначення виконують роль своєрідного маркера (можна виділити різні сорти одного і того ж виду рослини), що дуже зручно при підв'язці рослин у великих розсадниках і розплідниках. Щоб не псувати естетику саду в продажу є стрічки для підв'язки винограду та інших витких рослин нейтральних природних кольорів - бірюзового, зеленого, синього.

Скоби для фіксації стрічок для тапенера повинні бути досить міцними і твердими, але не ламкими. Вони повинні бути стійкі до перепадів температур, впливу хімічно-активних речовин, атмосферних опадів, підвищеної вологості. Всі скоби для тапенера в нашому інтернет-магазині мають стандартні розміри (6х4 мм) і продаються в упаковках від 4800 тис. до 10 тис. штук. В нашому магазині представлені японські скоби MAX та корейські BJA

Садові степлери та витратні матеріали в інтернет-магазині садівництва Sekator.net

При виборі та купівлі професійного садового степлера фахівці рекомендують віддавати перевагу продукції компаній, які давно зарекомендували себе на світовому ринку. Купивши японський тапенер Max, корейський BJA або інший степлер для підв'язки рослин, представлений в нашому магазині, ви отримаєте інструмент, який прослужить вам не один рік. У разі поломки ви завжди можете звернутися до продавця, який підкаже вам де знаходиться сервісний центр, де вам зроблять ремонт. Конструкція садових степлеров надійна і довговічна, єдина деталь, яку, можливо необхідно буде замінити через кілька років при активному використанні, - це лезо для обрізки стрічки. Здійснити цей нескладний ремонт ви можете як самостійно, попередньо купивши підходить під модель вашого степлера лезо. При правильному догляді садовий підв'язчик прослужить вам багато років.

За цим посиланням Ви можете переглянути асортимент садових степлерів та розхідних матеріалів до них

Будемо раді проконсультувати та допомогти з вибором
☎ (067) 379-00-74 та (093) 336-80-80

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner