Кошик
2751 відгук
+380 (93) 336-80-80
+380 (67) 379-00-74
Магазин товарів для садівництва

Як вибрати секатор для щеплення

Як вибрати секатор для щеплення

Професійні секатори для щеплення рослин або прищепні секатори набагато полегшують працю садівників. Використання спеціальних інструментів і дотримання всіх правил по щепленню рослин гарантує майже 100% приживлюваність прищепи з підщепою.У каталозі нашого інтернет-магазину Sekator.net представлені інструменти для щеплення від кращих світових виробників садового інвентарю: Alvaro Bernardoni, SCIONON, Artitec, Due Buoi, Grafting Technology


Принцип дії всіх прищепних секаторів приблизно однаковий: гілка розташовується між двома ножами (лезами) і одним рухом за допомогою пружин здійснюється зріз на підщепі. Залежно від моделі прищепного секатора робочий ніж буває V-подібної, U-подібної і Омега-подібної форми. Професійний секатор для щеплення завдяки гострим лезам і особливостям геометричної форми ножів робить чистий зріз, не завдаючи тканинам рослин будь-яких ушкоджень, що може негативно позначитися на кінцевому результаті щеплення. Опорний ніж має декілька опуклу форму, завдяки чому тертя рослини об інструмент під час роботи послаблюється і рослина не отримує травм. В конструкції деяких моделей може бути передбачений стік для соку, що виділяється рослиною, лезо для видалення бруньок або для підрізки черешків. Завдяки такій простій та водночас ефективній конструкції цього садового інструменту для щеплення рослин кожен дачник може самостійно безболісно для рослин прищепити плодові дерева і чагарники, виноград і навіть декоративні рослини.


Переваги використання професійних секаторів для щеплення

Секатор для щеплення - це професійний садовий інструмент, який користується великою популярністю серед садівників України. Працювати з ним можна без спеціальної підготовки - провести щеплення черенком може навіть малодосвідчений в цій справі садівник.

До переваг прищепних секаторів, представлених в інтернет-магазині Sekator.net, можна віднести:

  • леза секаторів виготовлені із загартованої або кованої високовуглецевої сталі, довго зберігають первісну гостроту і гарантують отримання чистих і точних зрізів;
  • ергономічні ручки з високоякісного пластику, посиленого скловолокном, забезпечують зручність в роботі при мінімальному фізичному навантаженні;
  • легкість в застосуванні, надійність і безпека в роботі;
  • можливість швидко і легко замінити зламані частини секатора завдяки наявності запасних компонентів;
  •  зносостійкість і довговічність;
  • не потрібні спеціальні навички і вміння для роботи з цим інструментом;
  • щеплення здійснюється двома рухами за кілька хвилин, а завдяки високій точності зрізи не потрібно "підганяти", що добре як для рослини (підвищуються шанси на вдалий результат щеплення), так і для дачника (економія часу);
  • завдяки простоті експлуатації і високої ефективності секаторів для щеплення, можна зробити набагато більше щеплень, що дуже важливо в умовах великих розплідників і розсадників.

 

Сучасні секатори для щеплення, їх переваги та недоліки


Величезною популярністю і підвищеним споживчим попитом на світовому ринку користуються наступні моделі прищепних секаторів від відомих європейських виробників, які мають високу якість і максимальний набір функцій. До них відносяться:, Artitec-3T, Alvaro Bernadoni, Due Buoi 303/21, Due Buoi 300/21, Scionon, Grafting Technology. Розглянемо більш детально кожну з моделей:


Універсальний секатор для щеплення винограду, плодово-ягідних і декоративних дерев і чагарників від італійського виробника - Artitec 3T. Ця модель не має аналогів на світовому ринку - це єдиний секатор, що дозволяє проводити два види щеплень: якісну копуліровку (щеплення черешком) і щеплення брунькою. Досягається це завдяки особливостям конструкції секатора - наявності в комплектації ножів 3 видів: V-подібного, U-подібного і спеціального Gemma-ножа (брунькового), що дає можливість садівникові провести чисті "дзеркальні" зрізи і домогтися ідеального поєднання прищепи та підщепи по всій поверхні зрізу. Секатор легкий, зручний і безпечний в роботі завдяки ергономічній рукоятці з пластика, покритої скловолокном, а гострі леза з кованої загартованої сталі гарантують інструменту довговічність і високу ефективність при проведенні прищепних робіт.

 

Секатори для щеплення Due Buoi 303/21, Due Buoi 300/21. За допомогою садових прищепних секаторів від італійського виробника досягається чистий дзеркальний зріз живців. Модель 300/21 дозволяє працювати з гілками діаметром до 12 мм, модель 303/21 - з гілками діаметром до 10 мм. Але це ще не усі відмінності між цими двома моделями. Ножі секатора Due Buoi 300/21 виготовлені з високоякісної кованої вуглецевої сталі, ножі Due Buoi 303/21 - з листової високовуглецевої сталі. Всі ножі прищепних секаторів Ду Буоі проходять процес спеціальної гарту, завдяки чому тривалий час зберігають свою гостроту. Всі інші деталі і рукояті виготовлені з надміцного пластику із захисним скловолокном, що надає їм міцності і довговічності. Комплектація у цих двох моделей також відрізняється: в комплектації прищепного секатора Due Buoi 300/21 передбачено два види ножів (U-подібний, Ω-подібний) і ключ для їх швидкої заміни, модель Due Buoi 303/21 має в своїй комплектації три види ножів U-подібний, Ω-образний і ніж Gemma-ніж (нирковий), що дозволяє робити бічні зрізи.


 

Секатор Artitec додатковий (AR - INNMPL). Ця модель забезпечує в «співдружності» з класичним секатором для щеплення Артітек (Artitec) 3Т практично ідеальне поєднання і міцне надійне закріплення короновідних зрізів гілки товстого (до 45 мм) підщепи і тонкого (до 11 мм) прищепи. Такий секатор незамінний, коли необхідно поєднати тонкі гілочки прищепи з товщою стовбурової гілкою підщепи. Як і основний інструмент, секатор Артітек додатковий має U-подібний ніж, що гарантує повний збіг зрізів. За допомогою такого “тандему” садівник може “захопити” велику площу зрізів, що покращує зрощення прищепи з підщепою і зміцнить його стійкість до несприятливих погодних умов.

 

Ще один секатор для щеплення італійського походження - представник компанії Alvaro Bernardoni. У комплект даної моделі входять 2 типу леза - V-подібне і Омега-подібне, що дозволяє використовувати її для щеплення практично будь-яких рослин (виноград, плодово-ягідні дерева, декоративні рослин). Проста конструкція і відсутність зайвих деталей забезпечують довговічність інструменту, а в разі поломки або зносу одного з компонентів, його можна легко замінити. Для роботи з цим секатором не потрібно спеціальних навичок: за два натиску ви підготуєте щепу і підщепу для поєднання.


 

Ручний секатор для щеплення SCIONON дозволяє швидко, акуратно і без особливих зусиль підготувати черенки для щеплення п'ятьма різними способами (в розщепів, брунькуванням). Працює інструмент з живцями діаметром від 8 до 20 мм. Інструмент виготовлений з високовуглецевої сталі, що дозволяє виконати до 500 щеплень без заміни леза. Це ідеальна модель для великих господарств, де потрібно проводити велику кількість операцій по щепленню рослин.


 

Професійний секатор для щеплення Grafting Technology - це українська розробка, яка, незважаючи на свою схожість з новозеландським аналогом - секатором SCIONON - є повністю самостійним продуктом. Секатор Grafting Technology не поступається, а то і перевершує своїх європейських "колег" за багатьма параметрами: він має більш легку вагу, що позначається на зручності роботи, у виробництві ножів використовуються марки стали з більш високими показниками надійності, зносостійкості і міцності (антикорозійне покриття забезпечує довговічність інструменту), ціна українського прищепного секатора Графтінг Технолоджи майже в 4 рази нижче закордонних аналогів. Садовий секатор для щеплення дозволяє швидко зробити до 5 щеплень методом поліпшеної копуліровки за допомогою 3-х операцій. Такий метод передбачає з'єднання прищепних компонентів, але при цьому робиться додатковий розщеп, за допомогою якого місце з'єднання держака і підщепи більш міцне, що гарантує успіх щеплення. Максимальний діаметр гілок - від 15 мм (тверда деревина) до 18 мм (м'яка деревина).


У чому різниця між дорогим фірмовим інструментом і його більш дешевим китайським аналогом?

На сьогоднішній день крім садового інструменту для щеплення від іменитих торгових марок, що зарекомендували себе з найкращого боку по всьому світу, на прилавках садових центрів можна знайти дешеві аналоги від китайських виробників. Китайські вироби, на перший погляд, дуже схожі на оригінальні, але, будучи тільки точною копією зовні, вони значно поступаються в надійності і безпеці при роботі з ними. При роботі з гілками великого діаметру вони часто ламаються, леза ножів недостатньо гострі, швидко тупляться і практично не піддаються заточенню. До того ж, в разі поломки однієї з деталей відремонтувати інструмент вам не вдасться: на китайські підробки садових секаторів для щеплення ви не зможете придбати деталі на заміну. Всіх цих недоліків позбавлені фірмові садові інструменти і при виборі садового секатора спеціалісти рекомендують віддати перевагу професійному високоякісному дорогому інструменту, який прослужить вам не один рік.

 

Що ще необхідно при проведенні прищепних робіт в саду?

Досвідченим садівникам відомо, що успіх щеплення залежить не тільки від вибору якісного прищепного секатора і від навичок дачника, але і від забезпечення фіксації щеплених рослин і захисту відкритих ділянок щеплення від потрапляння туди вологи, прямих сонячних променів, комах тощо. З огляду на ці фактори, інтернет-магазин Sekator.net пропонує своїм клієнтам широкий спектр різних аксесуарів і допоміжного інвентарю для щеплення рослин: окуліровочні стрічки, плівки, гумки, садові вари і садові замазки.


Окуліровочні стрічки дозволяють легко, швидко і надійно зафіксувати щепу і підщепу, що у багато разів збільшить ймовірність приживлення.

Стрічки для щеплення і плівки для щеплення діляться на два типи:

Стрічки і плівки для щеплення, які розкладаються з часом під дією сонячних променів. Такі стрічки дозволяють швидко, легко і надійно зафіксувати місце прищепу. Завдяки еластичності стрічка розтягується в довжину в 6 разів, що дозволяє економно витрачати ее і гарантує міцне і герметичне з'єднання в потрібному місці. Безсумнівною перевагою прищепних стрічок цього типу є простота роботи з нею: після 1-3 тижнів, коли рослина прижилася, плівку можна не знімати, вона розкладається під впливом сонячних променів. Це скорочує час на проведення робіт зі зняття стрічок. Такі стрічки для щеплення екологічні і безпечні для навколишнього середовища (до складу їх входять поліолефін, парафін, віск). Хочемо звернути увагу, що плівки і стрічки для щеплення вимагають дотримання правил експлуатації: при температурі нижче 150С вона втрачає свої еластичні властивості, зберігати її потрібно в захищеному від прямих сонячних променів місці. Українським садівникам ми пропонуємо купити прищепні стрічки від кращих виробників США (Parafilm), Японії (Buddy Tape), Китаю (OEM) і Італії (MaxiFilm).

 

Плівки і стрічки для щеплення, які необхідно зрізати після приживлення прищепи. Такі стрічки і плівки з ПВХ та поліетилену стійкі до ультрафіолетового випромінювання і прості в експлуатації. На відміну від першого типу, вони менше тягнуться. Оскільки ця плівка не розкладається і менше тягнеться, то при намотування стрічки або плівки на гілки для її закріплення рекомендується "обходити" бруньки і зовсім молоді пагони, щоб дати їм можливість повноцінно рости і розвиватися. У нашому інтернет-магазині товарів для садівництва представлені стрічки для щеплення, що не розкладаються польського виробництва - каландровані і молочні (детально ознайомитися з кожним типом прищепних стрічок і плівок для щеплення ви можете у відповідному розділі нашого сайту - плівки та гумка для щеплення та окулірування рослин).

 

Навіть якщо щеплення пройшло вдало, то все одно необхідно подбати про захист місць зрізу і з'єднань від попадання вологи, запобігти розвитку хвороботворних організмів і комах. Для таких цілей садівники використовують садовий вар і садову замазку, які надійно захищають місце пошкодження від різних негативних факторів навколишнього середовища. Крім цього багато садових замазок і садових варів крім речовин, дія яких направлена на загоювання і дезінфікування, містять в своєму складі стимулятори росту і різні поживні добавки, що допомагає рослині якомога швидше "оговтатися" від поранень. Садові вари і садові замазки, які ви можете знайти в каталозі нашого інтернет-магазину і замовити з доставкою, використовуються не тільки для загоєння ран після проведення щеплень робіт, але і для загоєння сонячних опіків, розтріскування кори, пошкоджень, нанесених гризунами чи комахами.

 

Будемо раді проконсультувати та допомогти з вибором
☎ (067) 379-00-74 та (093) 336-80-80

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner