Кошик
2752 відгуків
+380 (93) 336-80-80
+380 (67) 379-00-74
Магазин товарів для садівництва

Як створити та доглядати за газоном.

Як створити та доглядати за газоном.

Придбання насіння газонної трави:

Для початку визначтесь та порадьтесь з менеджером магазину, щодо вибору потрібної травосуміші. Насіння треба вибирати в першу чергу виходячи з особливостей і умов, де Ви плануєте посіяти газон: тіньова чи сонячна сторона, та з призначення цього газону: для проведення активних спортивних ігор, декоративний, низькорослий тощо. Травосуміші складаються з 3-4-5 видів трав, з характеристиками яких ви можете ознайомитись тут.  

Період посіву газону:

У будь-який час з весни, як тільки прогріється і трохи підсохне грунт, до середини осені. Закінчити посів потрібно до кінця вересня, щоб рослини встигли підрости, розкущитися і зміцнітися перед зимою.

Підготовка ділянки для посіву газону:

 1. На ділянці видалити бур’яни, каміння, сміття.
 2. Грунт перекопати на глибину 15-20 см.
 3. Для додаткового поліпшення ґрунту можна внести ще 4-5 мішків садового гумусу на 100 м2. При цьому грунт слід рівномірно і ретельно подрібнити.
 4. Очистити грунт від залишків рослин, і одночасно ретельно розрівняти граблями.
 5. Щоб грунт був не надто пухким, його слід ущільнити катком або притоптати.

Посів газонної трави:

 • Для посіву ідеально підходить бездощовий, безвітряний день з незначною хмарністю.
 • Насіння рівномірно розподілити по всій ділянці. Краще для цього використовувати спеціальну сівалку. Норми висіву читайте на упаковці (найчастіше - 1 кг на 30м2).
 • Посів проводити перехресно: одну половину насіння в одному напрямку, другу-перехресно першій.
 • Вирівняти граблями засіяну площу, щоб заробити насіння в грунт на глибину 0,5-1 см.
 • Провести каткування засіяної ділянки (краще ребристими котками).
 • Насіння і добриво злегка закрити граблями, ущільнити валиком і, при необхідності, полити, щоб захистити посівний матеріал від висихання.
 • 3-4 тижні потрібен постійний полив методом дощування (для кращої схожості).

Догляд за газоном:

1. Регулярна стрижка.
При досягненні газоном висоти 8-10 см, проводиться перша стрижка трави. При першій стрижці потрібно зрізати тільки верхівки (1 - 2 см). Всі наступні скошування можна робити на бажану висоту. При осінньому посіві перше скошування проводять навесні.
Увага: Квітучі газони (типу Квітковий рай): стрижуть як правило, один раз, в кінці сезону - коли відцвітуть і обсіменяться квіти. Висота скошування становить 8-10 см; скошену траву необхідно видалити з газону.


2. Полив та підживлення.
Достатній полив методом дощування (вранці або ввечері, а в дуже спекотні дні 2 рази на день, але не допускати утворення калюж).
Підживлення добривами з певними компонентами в залежності від пори року.

Догляд за газоном навесні:

 • Не зловживайте ходінням по вологому газону в березні.
 • Не допускайте утворення калюж. (Якщо на ділянках з важкими ґрунтами немає дренажу, проколюйте проблемні ділянки вилами, застосовуйте інші доступні способи для відводу води.)
 • Коли верхній шар ґрунту стане сухим - час наводити порядок! В процесі вертикуляції необхідно прорізати і видаляти рослинні залишки, що закривають доступ повітрю, волози і поживним речовинам в кореневу зону. Після прорізання необхідно все ретельно вичісати граблями. Процедури проводити тільки в суху погоду і по сухому ґрунту. Не варто з цим затягувати, оскільки несприятливі умови повітрообміну і старе листя викличуть сплеск грибкових захворювань.
 • Рекомендується вносити комплексні добрива з високим вмістом азоту.

Догляд за газоном влітку:

 • стрижка
 • полив
 • підживлення (добрива з високим вмістом азоту).

Догляд за газоном восени:

 • У сиру і дощову погоду верхній шар грунту перенасичується вологою і рекомендується проводити аерацію - проколювання газону. Цей захід сприяє кращому повітрообміну і відведенню води в глибші шари  ґрунту, запобігає вимоканню газону під час частих осінніх дощів. Проколювання газону слід проводити в суху погоду на глибину 5 - 15 см.
 • У процесі підготовки до зими рекомендується внесення комплексних мінеральних добрив з низьким вмістом азоту, але підвищеним вмістом калію і фосфору.

Догляд за газоном взимку:

 • Не рекомендується ходити по газону, поки немає достатньо великого сніжного покрову (20-25 см). Адже місця, які навантажувались взимку, стають бурими, а пошкоджені рослинні тканини стають джерелом різних захворювань.
 • Якщо утворюється крига - її необхідно обов’язково руйнувати. Лід, на відміну від снігу, не пропускає повітря, що пригнічує газонні трави через нестачу кисню.

Нехай Ваш газон буде наймальовничішим.  

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner